Teknik Gezi Formu

Batı Anadolu’nun Dünya bilim ve kültüründe yaptığı sıçramalar-

Milet-Priene-Efes

Gezi tarihi                          : 28 Ekim 2023

Gezi başlangıç noktası    : Alsancak tren garı

Gezi başlangıç saati         : 08:00

Sevgili katılımcılar, Gezi programı saat 8:00 de Alsancak garı önünden başlayacaktır. Programın yoğun olması nedeni ile çıkış opsiyonu 15 dakika ile sınırlıdır.

Gezimiz, sadece jeoloji temalı bir etkinlik olarak planlanmamıştır. Adından da anlaşılacağı üzere, Batı Anadolu’da yer alan bu üç önemli antik kent, yetiştirdiği filozof ve bilim insanları ile tarihte adeta bir “uygarlık sıçraması” yapmışlardır. Prof.Dr. Yücel Yılmaz, gezi esnasında bizleri aydınlatacaktır.

28.10.2023 Cumartesi günü hava durumu muhtemelen bulutlu olacaktır. Mevsim normallerinde seyredecek hava sıcaklıkları düşünülerek, katılımcıların yağmurluk almalarını, rahat giysiler tercih etmelerini ve altı düz spor ayakkabı veya bot giymelerini öneriyoruz.

Gezide, üç ayrı antik kent gezilecektir. Bu antik kentlere giriş ücretli olup, Bir defaya mahsus alınacak müzekartlar ile hem daha ucuz hem de vakit kaybı yaşanmadan program daha sürdürülebilir olacaktır. Bu nedenle, katılımcıların internet üzerinden veya ören yerlerinden 60 ₺ karşılığı MÜZEKART almalarını ve gezi esnasında yanlarında bulundurmalarını önemle rica ediyoruz.

Aşağıdaki bağlantıdan “Müze Kartı” edinebilirsiniz.

https://muze.gov.tr/urun-ekle?catalogNo=KRT-MZA01-08-008

..

İzmir’den başlayacak gezimiz 8.00-18.30 saatleri arasında planlanmaktadır. Öğle yemeği 11.00-13.30 saatleri arasında, tarihi Doğanbey köyünde, serbest zamanlı olarak katılımcılarımız tarafından karşılanacaktır.

Doğanbey, Büyük menderes deltasına hakim, eski bir mübadele köyü olup, köy içindeki kafeteryalarda, Ege’ye özgü yöresel yemekler, sıcak ve soğuk içecekler uygun fiyatlar ile sunulmaktadır.

Yukarıdaki haritada, hareket, varış ve kalkış saatleri tahmini olarak verilmiştir.

Hepimiz, Gezinin kusursuz olması için çalışacağız.

Şimdiden herkese iyi anılar ile ayrılacakları bir gezi diliyoruz.

Saygı ve dostlukla…

Düzenleme Kurulu.

Geziye katılım için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.

Son katılım tarihi 22.10.2023’tür.

Gezi kontenjanı sınırlıdır.

Gezi katılım ücreti 250 TL’dir.

Bilgi için Telefon: +905066546752

Çevirmen »